DWA TYGODNIE TEMU WIELKĄ BITWĘ MOŻNA BYŁO OBEJRZEĆ W SREBRNEJ GÓRZE DWA TYGODNIE TEMU WIELKĄ BITWĘ MOŻNA BYŁO OBEJRZEĆ W SREBRNEJ GÓRZE

DWA TYGODNIE TEMU WIELKĄ BITWĘ MOŻNA BYŁO OBEJRZEĆ W SREBRNEJ GÓRZE. (© FOT. KRYSTYNA LUTY)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miłośnicy historii nie mogą przegapić tego widowiska. W skansenie w Pstrażnej koło Kudowy-Zdroju dzisiaj odtworzona zostanie bitwa pod Nachodem sprzed 144 lat.

Polacy i Czesi chcą wspólnie upamiętnić tamte wydarzenia. Dlatego dzisiaj w skansenie zorganizowano wielkie przedstawienie z udziałem historycznych regimentów. Bitwa rozpocznie się o godz. 14.00. Oprócz walki, widzowie będą mogli obejrzeć pokazy strzelania z dawnej broni, a także prezentację koni biorących udział w historycznych widowiskach.
Bitwa pod Nachodem stoczona została 27 czerwca 1866 roku, pod wsią Vysokov, 3 km od Nachodu, między wojskami austriackimi a pruskimi. Walka zakończyła się porażką wojsk austriackich, a na cmentarzu w Nachodzie znajduje się pomnik upamiętniający poległych w bitwie żołnierzy.

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!