Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Frombork – niewielkie miasto znane jest przede wszystkim jako miejsce, w którym mieszkał i pracował Mikołaj Kopernik.

Oficjalnie zostało założone w 1310 roku. Pierwotną nazwę Frauenburg (Gród Pani) zawdzięcza pruskiej pani grodu Supona, zwanej też Plastwig, która – nawrócona przez pierwszego biskupa Anzelma – podarowała swoje dobra proboszczowi kapituły.

Frombork to przede wszystkim warowny zespół katedralny, który zapewnił mu istotne miejsce wśród innych miast Warmii. W 1510 roku we Fromborku osiedlił się Mikołaj Kopernik, tu napisał wiekopomne dzieło „O obrotach sfer niebieskich”. Pochowany jest w tutejszej katedrze. Obok niej do zwiedzania jest również Wieża Radziejowskiego z punktem widokowym i wahadłem Faucoulta, a także szpital i kościół Świętego Ducha z Muzeum Medycyny.

Z Fromborka codziennie pływa statek wolnocłowy do rosyjskiego portu Swietłyj. Rrejs trwa około 6 godzin. Obywają się też rejsy białej floty do Krynicy Morskiej.


Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!