Wybierz region

Wybierz miasto

  Dni Nidzicy

  Rynek
  Nidzica, ul. Plac Wolności/

  19:00 Sobota, 8 lipca

  • Wstęp wolny

  Lady Pank:
  Zespół rockowy założony w 1981 w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”.
  Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania „Mała Lady Punk” (z nieco zmienioną pisownią). Pierwszy oficjalny koncert pod szyldem Lady Pank zespół zagrał w czteroosobowym składzie (Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł „Kawka” Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja) 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park.
  Skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał. Zawsze jednak w zespole występowali Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz.
  Od 15 marca 2014 r. do 12 kwietnia 2014 r. miała miejsce trasa akustyczna po Polsce. Na kolejnej trasie koncertowej, również akustycznej, od października 2014 r. do kwietnia 2015 r. nagrano kolejną akustyczną płytę, kontynuując dzieło zespołu z 1995 roku. Nosi ona tytuł „Akustycznie” i wydano ją 16 czerwca 2015 r.
  Rok 2016 to rok jubileuszu 35-lecia istnienia Lady Pank. Z tej okazji przygotowywany jest szereg wydarzeń medialnych i jubileuszowa trasa koncertowa, która rozpocznie się w drugiej połowie 2016.


  Harlem:
  Harlem - polska grupa rockowa, założona w 1993 roku przez gitarzystę Krzysztofa Jaworskiego, wokalistę Ryszarda Wolbacha, perkusistę Jarosława Zdankiewicza oraz basistę Wiesława Sałatę. W 1994 roku Wieśka zastąpił Stanisław Czeczot. Dorobek zespołu stanowi pięć wydanych płyt oraz tysiące koncertów na największych polskich scenach.
  Nowy album „Złota Kolekcja” Data wydania: 29.10.2013.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!